2016. aastal tehti teadaolevalt Eesti suurim ühekordne viimistlusalane investeering OÜ PALMSE MEHAANIKAKODA poolt, kellele tarnisime elektroforees-kruntvärvimise ja pulbervärvimisega pinnavärvimise liini. Eesmärgiks oli saavutada kõrgeim võimalik viimistluse kvaliteet nii roostekindluse kui toodete välimuse osas. Elektroforeesi kasutatakse ka uute sõiduautode kruntvärvimisel, seega tegemist on kõige kõrgemataselisema tehnoloogiaga roostekaitseks. Lähemat infot selle tehnoloogia kohta loe siit.

Liinil on 9-etapiline sissekastmistehnoloogial põhinev eeltöötlus rasvaeemalduse, demineraliseeritud veega loputuse, passiveerimise ja elektroforees-kruntimisega. Kruntvärv kuivatatakse kuumutamise teel ja seejärel värvitakse tooted täisautomaatses Nordsoni pulbervärvikambris ning toimub lõppkuumutus. Liinile mahuvad kuni 5 m pikad ja 1500 kg kaaluvad tooted. Konveieriks on Power&Free tüüpi lahendus, milliseid on Eestis vaid mõningad – tooted peatuvad või liiguvad eri etappides automaatselt vastavalt programmile, mitte ei liigu lihtsa kettkonveieriga kogu liini ulatuses kõik üheskoos. Kruntimisliinil on eraldi kraanadega konveier, millega lastakse tootekandurid koos toodetega vannidesse.

Nordsoni täisautomaatne pulbervärvikamber esindab uusimat HDLV-tehnoloogiat, mille kohta võite lugeda lisainfot siit.

Kiireltpuhastatavast plastikust värvikambris on 6 automaat- ja 2 käsipüstolit, toodete mõõtude automaatne tuvastus ning püstolite asendi ja liikumise reguleerimine vastavalt sellele, samuti ultrahelisõel kokkukogutud pulbri puhastamiseks.

Muidugi kuulub liini koosseisu ka kaasaegne veepuhastusjaam kruntimisliini vahetusvete nõuetekohaseks puhastamiseks.

Mõned pildid liinist:

Ideal-Line elektroforeeskrunt

Nordsoni pulbervärvikamber

Ideal-Line konveier ja Nordson

Ideal-Line elektroforeesliin

Ideal-Line konveier ja ahi

Ideal-Line elektroforeesliin 2

Ideal-Line veepuhatussüsteem

Ideal-Line elektroforeesliin 3

Ideal-Line elektroforeesliin 4