Nordson HDLV seminar

hdlvseminarnordson-logo126.03.2015 TOIMUS TALLINNAS NORDSONI HDLV PULBERVÄRVITEHNOLOOGIA SEMINAR.

Seminaril tutvustati Nordsoni revolutsioonilist HDLV (High Density Low Velocity) pulbervärvitehnoloogiat. See tehnoloogia on viinud pulbervärvimise ning värvivahetuse kiiruse, kvaliteedi, värvi kokkuhoiu täiesti uuele tasemele. Esmast lisainfot selle tehnoloogia kohta saab siit.

Seminaril osales üle 40 inimese paarikümnest firmast, mis näitab suurt huvi Nordsoni tehnoloogia vastu.

Seminari viis läbi Sergei Guskov, kes on Venemaal sündinud, kuid 10 aastat Nordsoni USA tehases töötanud insener, kes on antud tehnoloogia väljatöötamisel ise otseselt osalenud. Ta on kirjutanud ka hulgaliselt teaduslikke artikleid ja uurimusi elektrostaatilisest pulbervärvimisest. Praegu töötab ta Nordsoni Euroopa keskuses.

Seminaripäeva teises pooles toimus ka reaalne HDLV pulbervärvimise demonstratsioon lähistel asuvas firmas, kus on automaatne värviliin. Klientidel oli ka võimalus teha oma detailide proovivärvimisi ja kuumutamist, mis senise tehnoloogiaga polnud värvimise kiiruse, kvaliteedi või säästlikkuse osas soovitud tulemusi andnud. Tõdeti, et tulemused olid tõepoolest paremad kui injektor-pulbripumba seadmetega. Lõbusa vahejuhtumina jäi pärast pausi 10 minutiks väljatõmbeseina ventilaator sisse lülitamata, aga keegi seda kohe ei märganud, kuna püstoli värvilehvik oli tõepoolest nii vähese kõrvaltolmuga, et see ei häirinud ka värvitava toote lähistel seisjaid.

HDLV demoseadet on võimalik lähiajal ka teie tootmisruumides näidata. Huvi korral võtke kindlasti ühendust!

Mõned pildid toimunud seminarist:

Pulbervärvimine - Nordson HDLV seminar Pulbervärvimine - Nordson HDLV seminar Pulbervärvimine - Nordson HDLV seminar