haavelautom1Haaveldusautomaatide osas pakume:

 • Käsitsilaetavad turbiinhaavelduse kambrid
 • Läbiminevad turbiinhaaveldusseadmed automaatse etteveoga, kas rull- või rippteel
 • Kombineeritud haaveldus- ja värvimisautomaadid koos värvikuivatustunneliga
 • Kuivatustunnelid märjale materjalile enne haaveldust
 • Nii profiilidele, lehtterasele kui valmistoodetele

Kas haaveldada käsitsikambris või automaadiga?

Metalli haaveldamiseks tööstuslikul tasemel kasutatakse kas käsitsi või automaatset haaveldust.
Käsitsihaavelduse korral peavad nii toode kui töötaja peab asuma kinnises kambris, haavelautom2kus on tagatud seinte ja lagede kaitse, haavli kokkukogumine, valgustus, tolmueemaldus ja töötaja turvavarustus. Selline lahendus on kasutusel enamikel juhtudel, kui toodet pole võimalik mõõtude või kuju tõttu töödelda automaathaaveldusega. Haaveldusautomaadi sisenemisavade mõistlik suurus on ca. 2-3 m2, näiteks kõrgus ja laius 1 x 2 m.

Automaathaaveldusest:

Kui aga haaveldusautomaat toodete poolest sobib, on see väga mõistlik alternatiiv käsihaavelduskambrile.

Haaveldusautomaadis heidavad turbiinid haavlit toodetele kiirusega ca. 40-70 m/sek. Turbiinid on paigutatud igast küljest eri nurga all, nii et kõik pinnad ja ka sisekohad saavad piisavalt töödeldud. Tooteid veab edasi mootoriga rull- või rippkonveier. Pärast haaveldust võib harjaste ja kõrgsurveventilaatoriga tolmu ja haavlid tootelt eemaldada. Seadmel on tolmufilter, millest võib õhu pärast puhastamist tööruumi tagasi suunata.

Haaveldusautomaate on nii läbiminevaid kui kamber-tüüpi, mis võtavad vähem ruumi.

Haaveldusautomaadi kasutamine on majanduslikult mõtlevale metallitöötlejale vähegi suuremate töömahtude puhul ülimalt põhjendatud järgmistel põhjustel:

 • Haavelduskiirus on tavaliselt ca. 1-2 m/min., millega puhastamine toimub toote igast küljest. See tähendab, et näiteks 1,5 x 6 m teraslehe puhastamiseks kulub 3 minutit (kokku 18 m2). Käsitsihaaveldus toimub vilunud töötaja puhul ca. 10-15 m2/h. Seega 18 m2 haaveldamisekskuluks ca. 1,5 tundi ehk 90 minutit, 30 korda rohkem.
 • Haaveldusel kasutatakse ümarkuule, mis võivad kesta kuni 2000 tsüklit – kuni 5 korda enam, kui käsitsihaavelduse terav haavel!
 • Lisaks ei vaja haaveldusautomaat eraldi töötajat, kes seda pidevalt opereerib, sedavõib teha ka teiste tööde kõrvalt.
 • Haaveldusautomaat ei vaja võimast kompressorit suruõhu tootmiseks, elektrivõimsustkulutab haaveldusautomaat ca. 2 korda vähem.
 • Alati on garanteeritud ühtne kvaliteet, vastupidiselt käsihaaveldusele, mis inimfaktoristsõltuvalt võib olla kõikuva kvaliteediga.
 • Ka keeruliste valmistoodete puhul tagab haaveldusautomaat kvaliteetse tulemuse.
 • Haaveldusautomaadi kasutus- ja hoolduskulud on pigem väiksemad kui käsihaaveldusel.
 • Haaveldusautomaat võib paikneda ka külmas ruumis, kus on kuiv.
 • Lehtede eelpuhastus võimaldab eriti suurt säästu tööajas ja kuludes siis, kui toodeteks on suured kinnised konstruktsioonid (mahutid, konteinerid jm. sisepinnad), mille seestpuhastamine pärast koostet on käsitsi ülimalt ebamugav, halva nähtavusega ningkust on väga keeruline pärast haavlit ja tolmu eemaldada.
 • Lisaks on eelpuhastatud lehed ja profiilid äärmiselt kvaliteetse ettevalmistusegaplasma- ja gaasilõikuseks ning keevituseks – ei teki šlakki ja ebakvaliteetseid lõikejälgi,keevitus on kvaliteetsem ja tugevam.See tähendab ka hiljem vähem lihvimist, mis on omakorda kallis, töömahukas jatöökeskkonda määriv lisatöö.Pärast koostet piisab toodetele vajadusel vaid kerge käsitsi ülehaaveldus keevituskohtades.See tahab oluliselt efektiivsema ja kiirema toodangu logistika ja ”flow”.

Pakume ka kasutatud haaveldusautomaate. Hetkelgi on mitu soodsat heas korras automaati pakkuda, mille kohta lisame lähiajal lisainfot.

Teostame vanade haaveldusautomaatide renoveerimist, hooldust ning ajakohasemaks ümberehitusi kvaliteetsete komponentidega.